Občina Črenšovci

Občina Črenšovci - SRCU PRIJAZNA OBČINA

Srcu prijazni tudi pri nas

Pomoč sočloveku v stiski bi morala biti ena izmed temeljnih vrednot moderne družbe, a je v hitrem življenjskem ritmu, zaradi pomanjkanja časa in favoritiziranja lastnih osebnih potreb, velikokrat zanemarjena. Imamo srečo, da obstaja nekaj ljudi, ki na to vrednoto niso pozabili in nas s svojimi dejanji opominjajo na to, da je treba sočloveku v nesreči pomagati. Zato nas pri nudenju prve pomoči osebi, ki jo potrebuje, ne bi smeli voditi zakonski predpisi temveč naši notranji vzgibi, naša dobrosrčnost in želja po pomoči drugim.
Če slučajno "zmrznemo pod pritiskom" ali ne vemo kako ravnati, mar ne bi bilo dobro, če bi nas v kritičnih trenutkih nekdo usmerjal in nam dal informacije o tem kako ravnati, kaj storiti s ponesrečeno osebo? (Bodisi da smo pomoči potrebni mi ali druga oseba.) Mar ne bi bilo lepo, če bi zgolj s pritiskom na gumb telefona priklicali ne le nujno medicinsko pomoč, temveč tudi prejeli navodila za pravilno ukrepanje ter hkrati obvestili ljudi v okolici, da potrebujemo njihovo pomoč? Vse to nam iHELP omogoča že danes.

iHELP mobilna aplikacija za reševanje življenj

iHELP je mobilna aplikacija za pametne telefone, namenjena takojšnjemu SOS-obveščanju v primeru zdravstvenega stanja, ki zahteva takojšnjo pomoč. Z aplikacijo lahko pomagamo ne le sami sebi temveč tudi drugim osebam v primeru nenadnega srčnega zastoja ali drugih kritičnih zdravstvenih stanj.

Kaj omogoča?

Z SOS-sporočilom aplikacija obvesti prijatelje, družino in vse iHELP uporabnike, ki so v neposredni bližini (SOS radij 500 metrov), o kraju nesreče in pomembnih zdravstvenih podatkih bolnika oziroma ponesrečenca.

 • Sproži klic na reševalno službo (številka 112).
 • Vodi skozi temeljne postopke oživljanja (TPO).
 • Išče lokacijo najbližjih avtomatskih eksternih defibrilatorjev (AED) in bolnišnic.
 • Nudi splošne izobraževalne vsebine in napotke, kako se odzvati pri različnih poškodbah.
 • SMS alarmiranje nujnim kontaktov (če nujni kontakt nima pametnega telefona oz. naložene iHELP aplikacije / PREMIUM paket)

Zgoraj navedeno skupaj s številnimi povezovalnimi aktivnostmi, kot so: popis defibrilatorjev, graditev varnostne mreže, izobraževanja, širjenje srčne ideje med podjetji, lokalnimi skupnostmi itd., aplikaciji iHELP povečujejo njeno dodano vrednost. iHELP pa je veliko več kot le aplikacija, je družbeno odgovorno gibanje, ki si prizadeva za postavljanje novih, močno potrebnih, defibrilatorjev v tiste lokalne skupnosti, ki bodo izvajale največ aktivnosti ter s tem pripomogle k večji varnosti ljudi in širjenju srčne ideje.

Srcu prijazna občina Črenšovci

Naložite si brezplačno aplikacijo iHELP katere PREMIUM paket VARNOST 300 vsebuje:

 • dodajanje 5 nujnih kontaktov,
 • SMS alarmiranje nujnim kontaktov,
 • SOS alarmiranje iHELP uporabnikov in reševalcev,
 • izobraževalna vsebine prve pomoči,
 • izračun varnosti lokacije (v kakšnem varnem okolju se nahajamo),
 • prikaz št. reševalcev v vaši bližini, ki vam lahko pridejo pomagat,
 • koliko ste oddaljeni od bolnišnice, defibrilatorja, ZD in lekarne,
 • za 500 % se poveča varnost doma in v tujini,

je omogočila Občina Črenšovci ter pomagajte sebi in drugim. Več informacij o aplikaciji si preberite na spletni strani www.ihelp.si.

Nahajate se: Domov Informacije Občina Črenšovci - SRCU PRIJAZNA OBČINA