Koronavirus

Vlada Republike Slovenije je sprejela ukrepe za zajezitev negativnih posledic epidemije korona virusa. Z Odlokom o začasni splošni prepovedi gibanja in zbiranja ljudi na javnih mestih in površinah v Republiki Sloveniji, ki začne veljati 30. marca 2020, je prepovedano:

• gibanje in zbiranje na javnih krajih in površinah,
  • dostop na javna mesta in površine,
  • gibanje izven občine stalnega ali začasnega prebivališča, razen če odlok ne določa drugače.

Dostop do javnih parkov in drugih sprehajalnih površin je dovoljen le v občini stalnega ali začasnega prebivališča. Župan lahko tudi prepove dostop na določene javne kraje in površine v občini.

Na zaprtem javnem kraju je potrebno:

• upoštevati varno razdaljo do drugih oseb,
  • uporabljati zaščitne rokavice,
  • uporabljati zaščitne maske ali druge oblike za zaščito ust in nosu.

Odlok določa izjeme, če storitve niso zagotovljene v občini prebivališča, ter za posameznike in družine‍‍‍.

Ostanite doma in bodite zdravi.

Več informacij na povezavi: https://www.gov.si/novice/2020-03-29-od-polnoci-prepoved-gibanja-tudi-izven-obcine-stalnega-ali-zacasnega-prebivalisca/?fbclid=IwAR2_6QSWrZqtBBgr_Pfu3XLLpKEorGfth9vyQMDW1KyEooMmKjfF5HjWpdw

Nahajate se: Domov Koronavirus Prepoved gibanja izven občine stalnega ali začasnega prebivališča v času trajanja COVID-19